“Торгівля людьми - сучасний прояв рабства”

У кожного з нас своя стежка, свій шлях до мети. І щоб із вами не трапилася біда, яка ставить людину в залежність від обставин, ви повинні добре знати - рабство в третьому тисячолітті існує і сучасний прояв його - це торгівля людьми. Обговорення проблеми сучасності допоможе підвищити рівень ваших знань стосовно прав людини, сприятиме вихованню поваги до людської гідності та особистості, почуття патріотизму.
Мені хотілося, щоб ви звернули увагу на головні аспекти порушеної проблеми. Що ж означаєсаме визначення "торгівля людьми"? "торгівля людьми" означає вербування , преревезення, передачу, приховування або заволодіння людьми із застосуванням насильства або під загрозою насильства, шляхом викрадення, шахрайства, примусу або зловживання владою чи уразливістюстановища або шляхом підкупу у вигляді платежів, щоб отримати згоду особи, яка має контроль над іншою.
Із якою метою здійснюється  торгівля людьми? Мета різна. Це примусова праця, примосовий шлюб, насильницьке використання в домашньому господарстві, в промисловому або сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово або назамовлення, використання в легальному або нелегальному бізнесі, викрадення людей різного віку для трансплатації органів, дітей - для жебракування або нелегального усиновлення.
Чи будуть тотожні терміни "торгівля людьми"і "рабство"? Будуть, адже рабство - це насильство, і в понятті "торгівля людьми" насильство над людиною здійснюється.
Які ж причини виникнення торгівлі людими можна назвати?  причини можна поділити на дві групи: внутрішні та зовнішні.
Внутрішні: скрутне економічне становище, практично неможливо отримати гідну роботу в Україні; низький рівень життя; високий рівень безробіття.
Інформаційні: погана обізнаність українських громадян щодо можливостей працевлаштування та перебування закордоном, а також наслідки нелегального працевлаштування закордоном.
Правові: відсутність правової системи захисту потерпілих, недостатня захищеність українських громадян від торгівцем живим товаром.
Психологічні: кризовий етап, у якому знаходяться наші громадяни, призвів до зменшення самозахисту. За принцепоп " гіршк уже не буде" люди погоджуються на різні авантюрні пропозиції, навіть не думаючи про наслідки.
Домашнє насильство: якщо в родинах  немає порозуміння, не склалися стосунки з батьками.
Давайте проаналізуємо зовнішні чинники. Серед цих чинників слід виділити як позитивні так і негативні. Позитивні: відкриття кордонів; спрощення можливостей для громадян україни подорожувати по світу, як у пошуках розваг, так і праці. Негативні: зростання різниці між бідними та багатими державами; корумпованість працівників державних органів;
лояльність законодавства щодо зпнять проституцією в багатьох країнах світу.
Давайте з`ясуємо, чи змінилася політична карта світу щодо соціального лиха? На які групи можна поділити держави світу? Всі держави світу можна поділити на три групи: країни - постачальниці живого товару, країни - призначення куда вивозять або їдуть люди. Раніше до країн постачання живого товару відносили Тайланд, Філіппіни, азіатські країни. Зараз це країни  колишнього Союзу і серед них - Україна. Відоио, що через скрутне економічне становище українці шукають кращої долі за кордоном. Согодні українці шукаючи роботу, змушені продавати себе як дешеву робочу силу.
А зараз пропоную вам переглянути відеоролик про жертв, які постраждали від рук трафікурів ( торгівцями людьми).


Ви отримали інформацію з проблеми, якою розмірковують не тільки журналісти, а й юристи, правозахисники. І вам вибирати:ризикувати чи ні, ставати жертвами роботоргівлі чи ні. Хотілося б на згадку вам залишити такі золоті правила:
  • нікому не довіряйте ваш паспорт
  • залиште своїм рідним інформацію про своє перебування за кордоном
  • запам`ятайте: фективний шлюб -  це злочин
  • переконайтеся, що шлюб зареєстрований в Україні буде дійсним за кордоном. Порадтеся з юристом щодо укладання шлюбного контракту.
  • регулярно телефонуйте додому
  • перекрнайтеся, що фірма,  яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном.
  • по приїзді в країну, де ви будете працювати , зареєструйтеся в посольстві України
  • не забудьте з`ясувати номери телефонів українських посольств, неурядових організацій, які надають допомогу особам, що опинилися в скрутному становищі.

Коментарі